۱۱ ایده ساده برای چیدمان سیسمونی در اتاق های کوچک

اگر به تازگی کودکی به خانواده شما اضافه شده است ، باید به زودی به دنبال فضایی اختصاصی برای اون باشید و اگر متراژ منزل شما کم است باید خلاقیت و هوشمندی خود را برای یک چیدمان زیاد به کار بگیرید
شما حتی در یک فضای کوچک هم می توانید آرامش و زیبایی و روشنایی را برای محیط رشد کودک خود فراهم کنید

 

 

مامو
میز تعویض کودک را از خرید های خود حذف کنید.

میز تعویض یه وسیله واجب و ضروری در اتاق کودک شما نیست. شما به راحتی میتوانید نوزاد خود را در حمام یا مکانی که به آب دسترسی دارید بشورید و یا از دستمال های مرطوب و مخصوص به اینکار استفاده کنید. و یا می توانید ازانواع دیواری و تاشو آن استفاده کنید

مامو

میز تعویض را به یک وسیله چند کاره تبدیل کنید
اگر در فضا اتاقتان تنها می توانید یک میز قرار دهید چه بهتر که از آن چند استفاده مختلف داشته باشید. مثلا یک دراور که شامل کشو های زیادی هست تهیه کنید و تشک تعویض کودک را روی آن قرار دهید.
یک قفسه دیواری تهیه کنید از دیوار بالای میز تعویض استفاده کنید و یک قفسه دیواری تهیه کنید. قرار دادن پوشک ها و لباس های ضروری مورد نیازتان در زمان تعویض باعث می شود فضای کمتری در اتاق نوزادتان گرفته شود

مامو

تا زمانی که می توانید از گهواره استفاده کنید
برای خریدن یک تخت خواب بزرگ عجله نکنید. فضاهای کوچکتر برای خواب طولانی نوزادان بهتر هست و آنها راحت تر می خوابند. از طرفی زمانی که کودک شما به گهواره نیاز ندارد می توانید آن را در گوشه ای قرار دهید تا اتاقتون دلباز تر شود . در خریدن تخت خواب هوشمندانه عمل کنید . اگر دقت نکنید یک تخت خواب بزرگ می تواند تمام فضاهای اتاق شما رو پر کند. از تخت های کلاسیک و ساده و کوچک استفاده کنید. حتی می توانید تا سالها از تخت های کنار مادر استفاده کنید که بسیار کمجا و کاربردی هستند.

مامو

از یک تقسیم وسایل جیبی استفاده کنید
گاهی کودکان نیاز به ابزار مراقبی زیادی نیاز دارند. لوسیون ها، روغن ها ، دماسنج، اسباب بازی های ریز، دستمال های تمیز و…  همه ی موارد رو باید در جایی مناسب قرار داد. و چی بهتر از یک تقسم کننده جیبی و چه جایی بهتر از پشت درب اتاق.

بهترین چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک در خانه های اجاره ای

صندلی گهواره ای را از اتاق کودک خارج کنید
درسته که صندلی گهواره ای برای بسیاری از مادران یک وسیله بسیار کاربردی است. اما شما میتوانید آن در محیط اصلی خانه قرار دهید و در طول روز هم از آن استفاده کنید.

از لوازم دکوری کاربردی استفاده کنید
همه ی مادران دوست دارند تا اتاق کودکشان را با وسایل کودکانه تزئین کنند. اگر این تزئینات کاربردی باشند هیچ فضای اضافه ای را در اتاق شما اشغال نخواهند کرد. مثلا استفاده از لوستر های کودکانه و یا شب خواب های دیواری حتی میتوانید محل نگهداری لباس های کودک خودتون رو به یک وسیله دکوری تبدیل کنید و از سبد های جذاب و کودکانه استفاده کنید.

بالشت شیر دهی نخرید
درسته که بالشت شیردهی یک وسیله کاربردی هست اما شما با محل نگهداری آن قطعا دچار مشکل می شوید. برای شیر دهی می توانید از بالشت های معمولی که در خانه دارید استفاده کنید

مامو

 

به جای قفسه های زمینی از قفسه های دیواری استفاده کنید
استفاده از فضای دیوارها یک فکر هوشمندانه و خلاقانه هست. اگر از قفسه های زمینی استفاده کنید فضای اتاقتون تنگ و تنگ تر میشه.

مامو
از فضای زیر تخت ها قافل نشوید
می توانید با خریدن تخت هایی که از فضای زیر تخت استفاده بهینه کرده اند وسایل بسیار زیادی را ساماندهی کنید. امروزه در زیر بسیاری از تخت ها کشو های بزرگی تعبیه کرده اند که بسیار جا دار است.

 

 

مامو

 

کودکان شما می توانند از اتاقی مشترک استفاده کنند
زمانی که کودکان اتاق مشترک داشته باشند، بسیاری از وسایل اتاق را با یکدیگر استفاده می کنند و شما می توانید اتاق خلوت تری داشته باشید

مامو

 

استفاده از پرده و دیوار کاذب برای ساخت یک اتاق زیبا
چه کسی گفته نوزاد نیاز به یک اتاق با دیوار های محکم را دارد؟ شما به راحتی می توانید در گوشه ای از منزل خود یک اتاق برای نوزاد خودتان درست کنید و فضایی جداگانه برای نوزاد و والدین داشته باشید.